Nogometna reprezetacija Italije na gostovanju je pobijedila Bugarsku sa 2-0 u susretu C skupine kvalifikacija za SP 2022. godine, produživši niz bez poraza na čak 24 utakmice.

Drugu pobjedu “Azzurrima” na startu kvalifikacija donijeli su Andrea Belotti (43-11m) i Manuel Locatelli (82).

Ovom pobjedom talijanska vrsta je pod vodstvom Roberta Mancinija nanizala 24 utakmice bez poraza, pri čemu na 17 susreta nije primila gol. Posljednji poraz su doživjeli u rujnu 2018. u Lisabonu od Portugala (0-1) u Ligi nacija.

To je treći najduži niz “Azzurra” bez poraza, a rekord su ostvarili od studenog 1935. do srpnja 1939. kada su nanizali 30 susreta bez poraza.

U drugom susretu Švicarska je pobijedila Latviju sa 1-0, pa poput Italije ima šest bodova na otvaranju kvalifikacija.

Maksimalan učinak ima i Njemačka u skupini J. Nakon 3-0 pobjede protiv Islanda, “elf” je u 2. kolu u Bukureštu porazio Rumunjsku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Serge Gnabry u 17. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Makedonija je pobijedila Lihtenštajn sa 5-0, a strijelci su bili Bardhi (7), Trajkovski (51, 54), Elmas (62) i Nestorovski (82-11m).

Armenija je bila bolja od Islanda sa 2-0, a golove su zabili Barseghjan (53) i Bajramjan (74). Na ljestvici vode Njemačka i Armenija sa po šest bodova.

U skupini  B vodi Švedska koja je na gostovanju pobijedil Kosovo sa 3-0 ostvarivši i drugu pobjedu nakon što je prije tri dana bila bolja od Gruzije sa 1-0.

Strijelci su bili Ludwig Augustinsson (12), Alexander Isak (35) i Sebastian Larsson (70-11m). Za goste je do 67. minute igrao Zlatan Ibrahimović koji je asistirao za prvi pogodak.

U prvom dvoboju iz ove skupine Španjolska je u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu nakon što je u prvom kolu kod kuće odigrala 1-1 protiv Grčke.