Rukometaši Nexea nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale EHF Europske lige premda su u uzvratnom susretu osmine finala na gostovanju u Njemačkoj odigrali 27-27 protiv Rhein-Neckar Lowena. Presudio je domaći poraz 25-27.

Domaćin je bolje ušao u susret, u 10. minuti RN Lowen je stigaio do tri gola prednosti (5-2), a u 23. minuti i +4 (11-7). Nexe se vratio smanjivši na 12-11, a na poluvremenu je bilo 14-12.

U nastavku susreta hrvatski sastav je uspio izjednačiti na 16-16, a u 41. minuti i povesti 19-18. Nažalost, Lowen je uzvratio serijom 6-2 za prednost 24-21. Do kraja susreta Nexe je uspio tek izjednačiti na 27-27, ali više od toga nije išlo.

Jerry Tollbring je predvodio njemački sastav sa sedam golova, Andre Schmid je dodao šest, a Janik Kohlbacher četiri gola. Andreas Palicka je sakupio 11 obrana.

Kod Nexea najefikasniji su bili Janko Kević i Živan Pešić sa po sedam golova, dok je Halil Jaganjac zabio pet golova.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Fuchse Berlin, Magdeburg, Kristianstad, Montpellier i danski GOG.