Porazom u uzvratnoj utakmici polufinala doigravanja Premijer lige za odbojkašice, u utakmici protiv Bimal Jedinstva, završila je sezona za SOK Mostar.

Ekipa iz Brčkog i u uzvratu je potvrdila svoj nesporni kvalitet i s uvjerljivih 3:0 u setovima ovjerila plasman u finale. No kao i u prvom susretu mostarske odbojkašice pokazale su odličnu odbojku i zašto su u ovoj sezoni dogurale do najboljeg klupskog rezultata u povijesti. Brčanke su u 1. setu bile sigurne i taj dio igre lako je pripao domaćim djevojkama s 25:13. U iduća dva seta Sokice su pokazale igru koja ih je krasila većim dijelom ove sezone i bile konkurentne moćnom Jedinstvu. Možda su Mostarke mogle barem do jednog seta što bi bila velika nagrada za sav trud, da, neopterećen rezultatom trener Darko Drmać nije dao priliku za igru i djevojkama koje su u ovoj sezoni imale manje prigode za igru. No i one su odigrale odlično i pokazale da struka mostarskog tima ima tim sa širinom i dubinom i da dani koji dolaze nose samo dobre vijesti za ovaj mali ali sjajno organizirani klub iz Mostara.

Bimal Jedinstvo – SOK Mostar 3:0 (25:13, 25:20, 25:17).

Izvor:pogled.ba