Utakmica 22. kola Premijer lige BiH između RK Izviđača Central osiguranje i RK Maglaj protekla je u pravoj „golijadi“. Ukupno su postignuta 73 gola. Znači, rukometaši jedne i druge momčadi pogađali protivnički gol u prosjeku svaki 49 sekundi.

Gosti su se dobro držali prvih dvadesetak minuta susreta. Uglavnom, u tom vremenskom intervalu, jedna i druga momčad su se izmjenjivali u rezultatskoj prednosti. Međutim, prednost jednih i drugih nije bila veća od jednog pogotka. Od 20. do 26. minute „Skauti“ podižu tempu i serijom 5:1 stižu do prednosti od četiri pogotka (16:12), koju su uspjeli zadržati do poluvremena.

U drugo poluvremenu dobra igra Maglaja u prvih desetak minuta kad uspijevaju stići na gol zaostatka (23:22, 40.minuta). Međutim, sljedećih pet minuta utakmice otklonilo je upitnik tko će biti pobjednik. Uslijedila je serija „Skauta“ od 6:0 za „plus sedam“ te njihovo privođenje utakmice u „mirne vode“. Do kraja, jedan i drugi trener pružili su priliku svim raspoloživim snagama. Uglavnom svi koji su bili u zapisniku su igrali. Na koncu završilo je uvjerljivom pobjedom „Skauta“ rezultatom 41:32.

Kod Izviđača skoro svi rukometaši su se upisali u listu strijelaca. Najviše pogodaka postigli su Domagoj Alilović i Stjepan Jozinović po šest. Po pet pogodaka upisali su Amir Muhović i Ivan Miličević te po četiri Nikola Primorac i Miloš Kos.

Uvjerljivo najefikasniji igrač Maglaja a i susreta bio je Edo Mehinagić s dvanaest golova , pet je postigao Amir Kendić te po četiri Tarik Karabeg i Haso Ćosić.

U sljedećem 23. kolu koje je na rasporedu sljedećeg vikenda pred „Skautima“ je još težak i ključan susret protiv odlične momčadi RK Leotara u Trebinju.

Premijer liga BiH, sezona 2020/2021, 22. kolo.
Ljubuški, 01.04.2021. u 16:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Maglaj 41:32 (19:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Alen Kadić (Zavidovići) i Mirza Memić (Gračanica).
Nadzornik: Srđan Jović (Doboj).

RK Izviđač CO: Herceg (6 obrana), Mandić (8 obrana), Vukšić 2/2, Alilović 6, Kos 4, Odak 1, Jozinović 6, Primorac 4, F. Pavlović 1, Bošković 2/1, Mišetić 2, Bubalo 1, Miličević 5, Šoljić 1, Bebek 2, Muhović 5.
Trener: Toni Čolina.

RK Maglaj: Stanković (5 obrana, 2 sedmerca), Džanbegović (4 obrane), Mehinagić 12/2, Suljaković, Kendić 5/2, Ridžal 1, Bajraktarić 2, Karabegović 4, Basor, Čakrama, Ćosić 4, Stojisavljević 3.
Trener: Emir Bajrić.

Isključenja: RK Izviđač CO 6 minuta, RK Maglaj 4 minuta.
Sedmerci: RK Izviđač CO 5/3, RK Maglaj 4/4.

Izvor: izvidjac.com