Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Martin Erlić bio je junak 3-2 (0-1) domaće pobjede Spezije protiv Crotonea u prvom susretu 30. kola talijanskog prvenstva, on je bio asistent za 2-2 u 89. minuti te strijelac pobjedničkog pogotka u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti iz Crotonea dva su puta vodili preko Djidjija, koji je u 40. minuti sjajno lobao domaćeg vratara Provedela, te Simyja koji je poentirao nakon lijepe akcije u 78. minuti, no Spezia se uspijevala vraćati, prvo golom Verdea za 1-1 u 63. minuti, da bi u 89. minuti Erlić primio loptu na 12-13 metara od gostujućih vrata i zatim odlično proigrao Maggiorea na lijevoj strani, a ovaj je smireno poslao loptu iza leđa Cordaza za 2-2.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Spezia je kompletirala preokret, bivši igrač Hajduka Ismajli je pucao glavom i pogodio gredu, a na odbijenu loptu najbrže je reagirao Erlić i s dva metra spustio loptu glavom u mrežu.

Bio je to drugi Erlićev prvenstveni pogodak ove sezone, kojim je odveo svoju momčad na 14. mjesto sa 32 boda, 10 više od 18. Cagliarija koji se nalazi u zoni ispadanja, dok je Crotone ostao na dnu sa samo 15 bodova.

Erlić je odigrao čitav susret za Speziju.

Na vrhu je Inter sa 71 bodom, 11 više od drugog Milana, a 12 više od trećeg Juventusa.