Real Madrid je u El Clasicu u sklopu 30. kola španjolskog prvenstva pobijedio Barcelonu i preskočio je na ljestvici te se bodovno izjednačio s vodećim Atleticom, no uz utakmicu više.

Prvu priliku imali su gosti u 10. minuti, no Courtois je odbio centaršut Jordija Albe malo ispred Dembelea. Lijepim pogotkom petom  Karima Benzeme nakon ubacivanja Lucasa Vasqueza četiri minute kasnije poveo je Real. U 28. minuti Toni Kroos je uz malo sreće iz slobodnog udarca povećao vodstvo Zidaneove momčadi na 2:0.

Veliku priliku imao je domaćin i u 34. minuti – Modrić je uposlio Viniciusa u kontri, a on je dodao Valverdeu, koji je opalio i zatresao okvir gola. Do odbijene lopte došao je Vasquez, no Ter Stegen brani njegov udarac.

Drugo poluvrijeme počelo je uz jaku kišu, a Barcelona je krenula prema naprijed puno riskantnije. Isplatilo joj se to u 60. minuti, kad je Oscar Mingueza nakon ubačaja Jordija Albe, kojeg je lijepo propustio Griezmann, smanjio zaostatak na 2:1.

U nastavku gosti su pritiskali, od 90. minute Real je zbog drugog žutog kartona i isključenja Casemira ostao s igračem manje, no ni četiri minute sudačke nadoknade uz brojčanu prednost nisu rezultirale golom Barcelone.

Na ljestvici vodi Atletico sa 66 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real, dok je Barcelona ostala na 65 bodova i sad je na trećem mjestu. Vodeći trojac je dosta ispred četvrte Seville, koja ima 58 bodova.

1. Real Madrid 30 20 6 4 53:24 66

2. Atletico Madrid 29 20 6 3 51:19 66

3. Barcelona 30 20 5 5 69:26 65

4. Sevilla 29 18 4 7 40:21 58

5. Real Sociedad 29 12 10 7 45:29 46

6. Villarreal 29 11 13 5 42:31 46

7. Betis 29 14 4 11 39:42 46

8. Levante 30 9 11 10 37:39 38