Dinamo je u zadnjem današnjem dvoboju 28. kola HNL-a s 2:0 pobijedio Lokomotivu, iskoristivši tako raniji kiks Osijeka, koji je odigrao neriješeno protiv Slaven Belupa u Koprivnici.

Strijelci za novi uspjeh Dinama bili su Gvardiol (30) i Atiemwen (69).

Dinamo je rutinski upisao tri boda protiv ove sezone slabašne Lokomotive, prvi pogodak na utakmici Gvardiol je postigao u 30. minuti. Nakon što je neometan primio loptu u suparničkom kaznenom prostoru ona mu je malo pobjegla, ali je potom klizećim startom uputio udarac s 14 metara koji je iznenadio Hendiju.

Pobjedu je potvrdio Atiemwen u 69. minuti. Jakić je uputio dugu loptu u kazneni prostor Lokomotive, tamo ju je Oršić spustio glavom točno u trk Atiemwenu, koji je imao lagan zadatak zatresti mrežu.

Vodeći Dinamo sada ima 64 boda, dva više uz utakmicu manje od drugog Osijeka koji je ranije u nedjelju igrao 2-2 na gostovanju kod Slavena Belupa, dok je Lokomotiva ostala na dnu sa 20 bodova, četiri manje od osme Istre 1961 i devetog Varaždina.

REZULTATI 28. KOLA:

Subota:

Gorica – Varaždin 0-0

Šibenik – Rijeka 0-1 (Drmić 72)

Nedjelja:

Slaven Belupo – Osijek 2-2 (Bogojević 36, Knoll 52 / Žaper 45+1, Kleinheisler 71)

Istra 1961 – Hajduk 0-1 (Simić 68)

Lokomotiva – Dinamo 0-2 (Gvardiol 30, Atiemwen 69)