U susretu 28. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Puli svladao Istru 1961 sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Simić (68).

Tijekom čitavog dvoboja stvoreno je vrlo malo izglednih situacija pred bilo kojim vratima, a Hajduk je do pobjedničkog pogotka stigao uz mnogo sreće nakon kornera sredinom drugog poluvremena. Ubacio je Kačaniklić, nekoliko je igrača Hajduka pokušalo uputiti udarac, a na kraju se lopta od Simića odbila prema vratima. Domaći golman Lučić zaustavio je loptu, ali neposredno nakon što je ona čitavim obujmom prešla liniju. Čitava se situacija nekoliko minuta pregledavala u VAR-u da bi sudac Matoc ipak na kraju pokazao na centar.

Peti Hajduk sada ima 43 boda, dva manje uz utakmicu manje od četvrte Rijeke, dok je Istra 1961 ostala osma sa 24 boda koliko ima i deveti Varaždin. Posljednja Lokomotiva, koja od 19.10 sati igra protiv Dinama, ima četiri boda manje.

Na vrhu je Osijek sa 62 boda, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.