Nogometaši West Ham Uniteda vratili su se na četvrto mjesto ljestvice engleskog prvenstva 3-2 (2-0) domaćom pobjedom protiv trećeplasiranog Leicester Cityja u susretu 31. kola.

West Ham je u izravnom dvoboju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka poveo s 2-0 u prvom poluvremenu s dva gola Lingarda (29, 44), a nakon što je Bowen (48) početkom nastavka lijepu akciju okrunio golom za 3-0 činilo se kako je pitanje pobjednika odlučeno. No, Iheanacho (70) je nakon velike pogreške domaće obrane prvo smanjio na 3-1, da bi isti igrač svojim drugim golom početkom sudačke nadoknade u potpunosti vratio svoju momčad u igru. Ipak, do kraja dvoboja Leicester nije uspio postići i treći pogodak.

Četvrti West Ham sada ima 55 bodova, samo jedan manje od trećeg Leicestera, a jedan više od petog Chelseaja. Na čelu je Manchester City sa 74 boda i utakmicom više, drugi je Manchester United, koji od 17.30 sati gostuje kod Tottenham Hotspura, sa 60 bodova.

Ranije u nedjelju je važne bodove u borbi za ostanak osvojio Newcastle United koji je kao gost preokretom svladao Burnley sa 2-1 (0-1). Domaće je u vodstvo doveo Vydra (18), a u drugom poluvremenu su Murphy (60) i Saint-Maximin (65) kreirali preokret.

Newcastle je ostao 17., ali sada ima 32 boda, šest više uz utakmicu manje od 18. Fulhama koji se nalazi u zoni ispadanja. Burnley je ostao 15. sa 33 boda, jednim više od 16. Brightona i 17. Newcastlea.

REZULTATI 31. KOLA,

Petak:

Fulham – Wolverhampton Wanderers 0-1 (Traore 90+2)

Subota:

Manchester City – Leeds United 1-2 (Ferran Torres 76 / Dallas 42, 90+1)

Liverpool – Aston Villa 2-1 (Salah 57, Alexander-Arnold 90+1 / Watkins 43)

Crystal Palace – Chelsea 1-4 (Benteke 63 / Havertz 8, Pulišić 10, 78, Zouma 30)

Nedjelja:

Burnley – Newcastle United 1-2 (Vydra 18 / Murphy 60, Saint-Maximin 65)

West Ham United – Leicester City 3-2 (Lingard 29, 44, Bowen 48 / Iheanacho 70, 90+1)