Mostarski Velež ostvario je jako važnu pobjedu u nastojanju da se domogne plasmana u Europu. Rođeni su sebi pomogli, a istovremeno učinili utrku za naslov prvaka zanimljivijom.

Velež je svladao Sarajevo s 1:0 u utakmici u kojem je nadigrao goste u prvom poluvremenu, a u drugom se obranio od velike ofenzive aktualnog prvaka. Nakon što je u prvih dvadesetak minuta Velež imao nekoliko sjajnih prilika, odluka je pala pred kraj poluvremena.

Šutirao je Nemanja Anđušić, a lopta se od Hrvoja Miličevića odbila i prevarila dotad odličnog Vladana Kovačevića.

U drugom poluvremenu Sarajevo je imalo veliku inicijativu, no obrana Veleža je izdržala i mostarski premijerligaš slavio je prvu pobjedu u međusobnim ogledima još od ožujka 2015. godine.