U posljednjem subotnjem dvoboju 29. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen je na svom stadionu svladao Köln s 3-0 (1-0), a igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Leon Bailey.

Jamajčanski napadač je u petoj minuti prvi put zatresao mrežu glavom na ubačaj Francuza Mousse Diabyja. U 51. minuti Bailey je povukao kontranapad i potom poslužio Diabyja kojemu je samo ostalo poslati loptu u nebranjenu mrežu.

U 76. minuti Bailey je opet bio najbrži u kontranapadu, oslobodio se jednog braniča Kölna, a potom prošao između još dvojice i hladnokrvno svladao gostujućeg vratara Horna za 3-0. Tin Jedvaj je bio u početnoj postavi domaćina te odigrao jedno poluvrijeme na poziciji desnog braniča.

Bayer je ovom pobjedom sa 47 bodova privremeno zasjeo na peto mjesto, prestigavši Borussiju Dortmund koja ima bod manje i utakmicu manje.

U nedjelju je na rasporedu samo dvoboj Borussije Dortmund i Werdera, jer je utakmica Mainza i Herthe odgođena zbog toga što je berlinska momčad morala u 14-dnevnu izolaciju nakon što su četiri osobe u klubu bile pozitivne na koronavirus.

BUNDESLIGA – 29. kolo:

Augsburg – Arminia       0-0
Borussia M. – Eintracht  4-0 (Ginter 10, Hofmann 60, Bensebaini 67, Wolf 90+5)
Freiburg – Schalke       4-0 (Holer 7, Sallai 22-11m, Gunter 50, 74)
Union B. – Stuttgart     2-1 (Promel 20, Musa 43 / Forster 49)
Wolfsburg – Bayern       2-3 (Weghorst 35, Philipp 54 / Musiala 15, 37, Choupo-Moting 24)
Bayer L. – Koeln         3-0 (Bailey 5, 76, Diaby 51)