Rukometaši Izviđač Central Osiguranja iako bez Alilovića, Kosa, Jozinovića, Mišetića i Bebeka te s tri vratara u sastavu, od kojih je samo branio i to odlično Ivan Herceg, uvjerljivo su savladali momčad Lokomotive. Teško je bilo i za očekivati da bi simpatična momčad iz Brčkog ozbiljnije moga ugroziti „Skaute, naročito zbog „kratkog rostera“ a i dalekog puta od Brčkog do Ljubuškog.

„Skauti“ su krenuli efikasnu i u 14. minuti stižu do dvoznamenkaste prednosti (13:3). Nakon toga trener Čolina „miksa“ sastav tako da su gosti od 17. do 21.minute, serijom 6:1, prepolovili prednost Izviđača. Mlada postava brzo je pohvatala konce i do poluvremena je prednost podigla na 11 pogodaka (24:13).

U drugom poluvremenu gosti su se držali do sredine poluvremena nakon čega su „Skauti“ ponovno preuzeli inicijativu i do vrha napunili mrežu nemoćnog vratara Mihajlovića.

Svi rukometaši Izviđača osim vratara su se upisali u listu strijelaca, a najviše pogodaka postigli su Diano Ćeško i Ivano Pavlović po sedam te po četiri Filip Odak, Stipe Pavlović, Nikola Primorac, Fran Pavlović i Mladen Bošković.
Ivan Herceg odličan s 20 obrana što je vrhunska uspješnost od 45,45%.

Za goste Mihajlo Simić je postigao osam, a Marko Nedić sedam golova.

Već u srijedu pred „Skautima“ je novi izazov, uzvratni susret ¼ finala KUP-a BiH protiv Borca u Banja Luci.

Premijer liga BiH, sezona 2020/2021, 24. kolo.
Ljubuški, 17.04.2021. u 17:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Lokomotiva 46:24 (24:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (Ljubuški).
Nadzornik: Zdenko Alpeza (Mostar).

RK Izviđač CO: Herceg (20 obrana, 1 sedmerac), Grbavac, Mandić, Vukšić 1/1, Odak 4, Primorac 4, S. Pavlović 4, F. Pavlović 1, Bošković 4/3, Bubalo 2, Miličević 3, I. Pavlović 7/1, Ćeško 7/1, Šoljić 3, Medić 2, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

RK Lokomotiva: Mihajlović (9 obrana), Hercegovac 1, Lučić 1, S. Simić 3, Nedić 7/1, M. Simić 8, Delić, Milanković 1, Purić 3.
Trener: Radomir Prajo.

Isključenja: RK Izviđač CO 4 minuta, RK Lokomotiva -.
Sedmerci: RK Izviđač CO 6/6, RK Lokomotiva 2/1.

Izvor:izvidjac.com