U jedinom subotnjem ogledu 29. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka je na Rujevici s 3:0 nadigrala Lokomotivu.

Domaća momčad sve je riješila u prvih pola sata utakmice kada su postignuta sva tri pogotka. Mrežu Lokosa načeo je Robert Murić u 10. minuti. Dvije minute poslije Sandro Kulenović zabija za 2:0, a isti igrač bio je strijelac i u 31. minuti za konačnih 3:0.

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je sa 10 metara zatresao mrežu.

Dvije minute potom već je bilo 2:0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost svoje momčadi. Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka. Lokomotiva je ostala posljednja sa 20 bodova, četiri manje od devete Istre 1961 koja u nedjelju gostuje kod Dinama, a pet manje od osmog Varaždina.

Na vrhu je Osijek sa 65 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.