LA Clippersi Ivice Zupca sinoć su sa 124-105 na svom parketu pobijedili Minnesota Timberwolvese, a hrvatski je košarkaš u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s 13 koševa (šut iz igre 5/7), šest skokova te po jednom asistencijom i jednim blokom u 22 minute provedene na terenu.

Clipperse je do pobjede odveo Paul George s 23 koša i sedam skokova, dok je Kawhi Leonard, koji se vratio na teren nakon stanke zbog ozljede, ubacio 15 koševa uz 11 skokova i sedam asistencija.

Los Angeles vodeća je momčad prema broju trica, a sinoć su zabii 21 iz 42 pokušaja.

Kod Minnesote najbolji je bio Anthony Edwards s 23 poena, dok je Karl-Anthony Towns ubacio 16 koševa.

Miami Heat kod kuće je sa 109-107 svladao Brooklyn Netse, a pobjedu im je osigurao Bam Adebayo koji je pogodio koš na zvuk sirene za kraj.

Adebayo je utakmicu završio s 21 ubačajem i 15 skokova, pomogavši tako Heatu da prekine niz od tri poraza.

Landry Shamet je s 30 koševa, od čega je sedam trica, bio najučinkovitiji kod Netsa koji su bili bez ozlijeđenih Kevina Duranta i Jamesa Hardena. Durant je zabio osam prvih koševa Netsa prije nego što je zbog ozljede napustio teren u osmoj minuti susreta.

Goran Dragić upisao je 18 koševa, osam skokova i sedam asistencija za Miami.

Atlanta Hawks su sa 129-117 bili bolji od gostujućih Indiana Pacersa, a najzaslužniji za pobjedu bio je Trae Young s 34 koša i 11 skokova.

Clint Capela ubilježio je 25 koševa i nevjerojatna 24 skoka, dok su Kevin Huerter i Bogdan Bogdanović postigli obojica po 23 pogotka za Hawkse.

Indianu je predvodio Malcolm Brogdon s 29 koševa i osam asistencija.

New York Knicksi upisali su šestu pobjedu zaredom, nakon produžetaka su kod kuće 122-112 nadigrali New Orleans Pelicanse. Julius Randle postigao je 33 poena uz 10 asistencija, a Derrick Rose dodao je 23 koša.

New Orleans predvodio je Zion Williamson s 34 koša, devet skokova i pet asistencija.

Sacramento Kingsi su sa 121-107 na gostovanju svladali Dallas Maverickse kojima nije pomogao ni Luka Dončić s 37 koševa. Kod Sacramenta, koji nakon što je zabio prvih osam koševa nije bio ugrožen nijedanput do kraja utakmice, najbolji je bio De’Aaron Fox s 30 ubačaja. Fox je tomu pridodao 12 asistencija.

U preostalim utakmicama košarkaši Charlotte Hornetsa su sa 109-101 kod kuće pobijedili Portland Trail Blazerse, Toronto Raptors je sa 112-106 bio bolji od Oklahoma City Tundera, a Houston Rockets je sa 114-110 nadigrao Orlando Magic.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u nedjelju:

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 129-117

New York Knicks – New Orleans Pelicans 122.112 (produžetak)

Miami Heat – Brooklyn Nets 109-107

Charlotte Hornets – Portland Trail Blazers 109-101

Orlando Magic – Houston Rockets 110-114

Toronto Raptors – Oklahoma City Thunder 112-106

Dallas Mavericks – Sacramento Kings 107-121

LA Clippers – Minnesota Timberwolves 124-105

(Ivica Zubac je odigrao 22 minute za LA Clipperse, zabio je 13 koševa i ugrabio šest skokova uz jednu asistenciju i jedan blok)

4. Oklahoma City Thunder 20 37 .351 22

5. Minnesota Timberwolves 15 43 .259 27 1/2