U susretu 30. kola Prve HNL Rijeka je u Puli pobijedila Istru 1961 2:1 skočivši na treće mjesto ljestvice.

Golove za Rijeku zabili su Robert Murić (20) i Sandro Kulenović (37), dok je pogodak za domaći sastav zabio Einar Galilea (44).

Sedam dana nakon što je Istra 1961 na Aldo Drosini senzacionalno pobijedila Rijeku sa 3:2 izborivši plasman u finale Hrvatskog nogometnog kupa, isti su se klubovi sastali i u prvenstvu. Ovoga puta slavili su gosti, upisavši šestu uzastopnu pobjedu kojom su preskočili Goricu i sada su treća momčad 1. HNL-a.

Istra je već u petoj minuti mogla šokirati goste. Japanski napadač Taichi Hara izbio je sam ispred Nevistića, pucao je u bliži kut, ali je gostujući vratar obranio.

Rijeka je svoju prvu priliku na utakmici pretvorila u vodsto u 19. minuti. Robert Murić je primio odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i lijepo pogodio u suprotni kut.

U 37. minuti gosti su “podebljali” vodstvo, a pogodak je postigao Sandro Kulenović na Murićevu asistenciju. Sudac Dario Bel je uz pomoć VAR-a provjeravao gol, pokazavši potom na centar.

U posljednjim trenucima prvog dijela Istra je uspjela smanjiti. Blagojević je ubacio s lijeve strane, a Galilea uspio skrenuti loptu u mrežu pored nesigurnog Nevistića.

Japanac Hara imao je odličnu priliku i u 55. minuti, no ponovno je loše reagirao. Hara je seriju promašaja zaključio u 87. minuti kada je sa sedam metara pucao iz prve, ali je Nevistić obranio njegov udarac.

U posljednjim trenucima susreta Rijeka je imala kontru tri na jedan, ali je Pavičić promašio nemoguće.

U ranije odigranom susretu, derbiju začelja Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Varaždin sa 4:0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Od 20.30 u derbiju kola igraju Osijek i Dinamo.