U posljednjem dvoboju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao domaćin svladao Lazio sa 5-2 (2-0).

Domaći su vrlo brzo stigli do prednosti od 2-0, Insigne je u 8. minuti realizirao kazneni udarac nakon prekršaja Milinković-Savića u svom kaznenom prostoru, da bi u 12. minuti Politano preciznim udarcem po drugi put svladao Reinu.

U nastavku je Insigne u 53. minuti prizemnim udarcem sa 16 metara nakon brzog protunapada pogodio za 3-0, potom je Mertens sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 65. minuti povisio na 4-0. Do kraja susreta su Immobile u 70. i Milinković-Savić iz slobodnog udarca u 74. minuti smanjili na 4-2, a Osimhen u 80. minuti pogodio za konačni rezultat.

Peti Napoli sada ima 63 boda, tri manje od drugog Milana, a dva manje od trećeg Juventusa i četvrte Atalante, sastava koji drže pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je šesti Lazio ostao na 58 bodova uz utakmicu manje.

REZULTATI 32. KOLA:

Utorak:
Verona – Fiorentina 1-2 (Salcedo 72 / Vlahović 45+1-11m, Caceres 65)
Srijeda:
Milan – Sassuolo 1-2 (Calhanoglu 30 / Raspadori 76, 83)
Bologna – Torino 1-1 (Barrow 25 / Mandragora 58)
Crotone – Sampdoria 0-1 (Quagliarella 53)
Genoa – Benevento 2-2 (Pandev 11, 21 / Viola 5-11m, Lapadula 15)
Juventus – Parma 3-1 (Alex Sandro 43, 47, De Ligt 68 / Brugman 25)
Spezia – Inter 1-1 (Farias 12 / Perišić 39)
Udinese – Cagliari 0-1 (Joao Pedro 55-11m)
Četvrtak:
Roma – Atalanta 1-1 (Cristante 75 / Malinovski 26)
Napoli – Lazio 5-2 (Insigne 8-11m, 53, Politano 12, Mertens 65, Osimhen 80 / Immobile 70, Milinković-Savić 74)