U susretu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Villarreal sa 2-1 izjednačivši se na drugom mjestu s Real Madridom.

Domaćin je poveo u 27. minuti golom Samuela Chukwuezea, no Barca je do kraja poluvremena uspjela preokrenuti rezultat golovima Antoinea Griezmanna (28, 35).

U 66. minuti “Žuta podmornica” je ostala s igračem manje nakon što je isključen Manu Triguerosa zbog prekršaja nad Messijem.

Bila je to sedma Barcina pobjeda u posljednjih osam kola, dok je Villarreal upisao već četvrti domaći poraz u zadnjih pet kola.

S nova tri boda Barcelona se izjednačila s Real Madridom, sada oba kluba imaju po 71 bod, no Katalonci imaju i utakmicu manje.

U vodstvu je Atletico Madrid sa 73 boda i utakmicom manje. Villarreal je sedmi sa 49 bodova.