Nogometaši Intera napravili su još jedan korak do osvajanja 19. naslova prvaka Italije minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom protiv Verone u susretu 33. kola Serie A.

U izjednačenoj utakmici presudio je pogodak Darmiana u 76. minuti nakon brzog protunapada i lucidnog proigravanja Eriksena.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 79., a Ivan Perišić do 65. minute, dok su Ivor Pandur i Nikola Kalinić ostali na klupi Verone koju vodi Ivan Jurić.

Vodeći Inter sada ima 79 bodova, 13 više od drugog Juventusa, koji je igrao 1-1 na gostovanju kod Fiorentine, te trećeg Milana, koji će svoj susret 33. kla igrati u ponedjeljak protiv Lazija u Rimu. Verona, koja je izgubila sedmu od posljednjih osam utakmica, ostala je 10. sa 41 bodom.

U Firenci je Fiorentina povela iz kaznenog udarca zbog igranja rukom Rabiota kojega je u 29. minuti realizirao Vlahović, a na 1-1 poravnao je Morata odmah po polasku u drugo poluvrijeme sjajnim udarcem iskosa s desne strane.

Nogometaši Cagliarija trećom uzastopnom pobjedom u Serie A, 3-2 (1-1) domaćim uspjehom protiv Rome, nakon dugo vremena izvukli su se iz zone ispadanja.

Daleko motiviraniji Cagliari poveo je u samom otvaranju golom Lykoggiannisa u 4. minuti, Roma je uz veliku dozu sreće poravnala preko Pereza u 27. minuti. No, početkom nastavka su Marin lijepim udarcem s više od 20 metara u 57. i Joao Pedro glavom nakon udarca iz kuta u 64. minuti doveli Cagliari do prednosti 3-1. Fazio je također glavom nakon kornera u 69. minuti smanjio na 3-2, no rimski sastav do kraja dvoboja nije uspio do pozitivnog rezultata.

Cagliari je sada 17. na ljestvici sa 31 bodom, koliko ima i 16. Torino koji ima dvije utakmice manje te 18. Benevento. Roma je ostala sedma sa 55 bodova, tri više od osmog Sassuola.

REZULTATI 33. KOLA,

Subota:

Genoa – Spezia 2-0 (Scamacca 62, Šomurodov 86)

Parma – Crotone 3-4 (Hernani 29, Gervinho 49, Mihaila 54 / Magallan 14, Simy 42, 69-11m, Ounas 45+1)

Sassuolo – Sampdoria 1-0 (Berardi 69)

Nedjelja:

Benevento – Udinese 2-4 (Viola 35-11m, Lapadula 84 / Molina 4, Arslan 31, Stryger Larsen 50, Braaf 74)

Fiorentina – Juventus 1-1 (Vlahović 29-11m / Morata 46)

Inter – Verona 1-0 (Darmian 76)

Cagliari – Roma 3-2 (Lykogiannis 4, Marin 57, Joao Pedro 64 / Perez 27, Fazio 69)