Mostar SG novi je šampion BiH u futsalu. Mostarci su danas u majstorici za prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 7 – 4 savladali ekipu Tuzla City Salinesa.

Pitanje pobjednika, a time i novog šampiona BiH bilo je riješeno nakon 21. minute, kada je na semaforu stajao rezultat 4-0. Domaćini su već u prvoj minuti poveli preko Radmilovića, koji je bio precizan sa penala. U 10. minuti već je bilo 2:0, a pogodio je odlični Nermin Kahvedžić. Do kraja poluvremena Mostarci su uvećali prednost, a strijelac trećeg gola bio je Jovan Lazarević.

Za novog šampiona BiH do kraja meča su još pogađali Aladžić, Lazarević, Radmilović i Kahvedžić. Za goste po dva gola su postigli Rajčević i Arnautović.

MOSTAR SG: Galić, Kahvedžić, Radmilović, Jelić, Aladžić, Ćesir, Agović, Džemić, Sesar, Bošković, Rakić, Vesić, Gosto, Lazarević.  Trener: Ivan Božović.

SALINES: Milanović, Isanović, Kocić, Tomić, Rajčević, Seferović, Ramić, Bolinha, Ivanković, Arnautović, Džombić, Šešelj, Avdić, Jašarević.  Trener: Predrag Rajić.

Izvor:pogled.ba