Nogometaši Barcelone propustili su ogromnu priliku zasjesti nakon dugo vremena na čelo ljestvice španjolskog prvenstva jer su u 33. kolu La Lige izgubili na Camp Nou od Granade 1:2.

Kada je Messi u 23. minuti doveo Katalonce u vodstvo, činilo se da će Barca za bod preteći Atletico i pet kola prije kraja postati najveći favorit za osvajanje naslova prvaka.

No, igrači Granade u drugom su poluvremenu napravili preokret. Prvo je u 63. minuti Darwin Machis izjednačio, a minutu nakon toga trener Barcelone Ronald Koeman je isključen. U 79. minuti Jorge Molina je postigao pobjednički gol za Andalužane.

Barcelona je tako ostala na trećem mjestu sa 71 bodom, koliko ima i drugi Real Madrid. Ljestvicu predvodi Atletico sa 73 boda. Granada je osma s 45 bodova, pet manje od mjesta koje vodi u Europu.