U derbiju 35. kola talijanske Serie A nogometaši Milana svladali su Juventus s uvjerljivih 3-0 (1-0) na gostovanju u Torinu, a sjajan pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je poveo u završnici prvog poluvremena, kad je mladi Španjolac Brahim Diaz preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata Juventusa. U 58. minuti je Kessie mogao udvostručiti vodstvo Milana, ali je Szczesny obranio loše izveden kazneni udarac.

Ante Rebić je u 66. minuti ušao u igru kako bi zamijenio ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića, a u 78. minuti se hrvatski reprezentativac pobrinuo za potez utakmice. On je primio loptu na oko 30 metara od gola okrenut leđima od gola, okrenuo se i napravio nekoliko koraka, navukavši pritom na sebe trojicu suparničkih igrača, a potom je sjajnim udarcem s 25 metara neobranjivo pogodio  lijeve rašlje za 2-0!

U 82. minuti je konačnih 3-0 postavio Fikayo Tomori na ubačaj Calhanoglua.

Milan je nakon deset godina došao do prve prvenstvene pobjede nad Juventusom u Torinu, a to mu je donijelo skok na treće mjesto prvenstvene ljestvice i bodovno izjednačenje (72) s drugoplasiranom Atalantom. Četvrti je Napoli sa 70 bodova, a Juventus je peti sa 69 i ugrožen mu je plasman u Ligu prvaka. Vodeći Inter s 85 bodova je već prije osigurao naslov prvaka.

Nogometaši Rome s uvjerljivih su 5-0 svladali Crotone, a Atalanta je  na gostovanju svladala Parmu s 5-2.

Italija – 35. kolo:

Genoa – Sassuolo 1-2 (Zappacosta 85 / Raspadori 14, Berardi 66)

Benevento – Cagliari 1-3 (Lapadula 16 / Lykogiannis 1, Pavoletti 64, J. Pedro 90+3)

Parma – Atalanta 2-5 (Brunetta 78, Sohm 88 / Malinovsky 12, Pessina 52, Muriel 77, 86, Mirančuk 90+3)

Verona – Torino 1-1 (Dimarco 88 / Vojvoda 85)

Roma – Crotona 5-0 (Mayoral 47, 90, Pellegrini 70, 73, Mkhitarjan 78)

Juventus – Milan 0-3 (Diaz 45+1, Rebić 78, Tomori 82)

Odigrano u subotu:

Fiorentina – Lazio 2-0 (Vlahović 32, 89)

Inter – Sampdoria 5-1 (Gagliardini 4, Sanchez 26, 36, Pinamonti 61, Martinez 70 / Keita 35)

Spezia – Napoli 1-4 (Piccoli 64 / Zielinski 15, Osimhen 23, 44, Lozano 79)

Udinese – Bologna 1-1 (De Paul 23 / Orsolini 82)