U posljednjem susretu 34. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu sa 4-0 ostavši u igri za plasman u Europu.

Golove za splitski sastav zabili su Mario Vušković (13), Alexander Kačaniklić (16), Marko Livaja (23-11m) i Stipe Biuk (39).

Hajduku je trebala pobjeda kako bi ostao u igri za Europu, dok je Gorici i bod bio dovoljan da sigurno iza sebe ostavi Hajduk na kraju prvenstva, a u slučaju pobjede i matematički bi osigurala treće mjesto na tablici i plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige.

Međutim, Hajduk je sjajnom predstavom deklasirao goste i produžio nadu da će se iduće sezone na Poljudu igrati europske utakmice. Splićani su furiozno ušli u susret i već nakon 23 minute vodili su 3-0, a nakon tek nešto više od pola sata bilo je 4-0.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Marija Vuškovića iz slobodnjaka. Samo tri minute kasnije Stipe Biuk je sjajno uposlio Kačaniklića koji je zabio za 2-0.

U 19. minuti Marko Livaja je uzdramo vratnicu, a tri minute kasnije zabio je za 3-0 realiziravši kazneni udarac. Možda i najbolje poluvrijeme Hajduka ove sezone u 39. minuti je okrunio mladi Biuk koji je nakon sjajnog prodora sa nekih 12,13 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja i Hajduk je mirno sačuvao vodstvo pored nemoćne Gorice.

Na ljestvici vodi stari – novi prvak Dinamo sa 79 bodova, Osijek je drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova, Rijeka je četvrta sa 55 bodova, a Hajduk na petoj poziciji ima 54 boda.

Šibenik na šestom mjestu ima 35 bodova, Slaven je sedmi sa 31 bodom, Lokomotiva ima 30, Varaždin 28, a Istra 26 bodova.

REZULTATI:
Slaven Belupo – Rijeka   0-2 (Andrijašević 40, Drmić 69-11m)
Dinamo – Varaždin        2-2 (Ivanušec 9, Perić 40 / Elezi 35, Herrera 59)
Hajduk – Gorica          4-0 (Vušković 13, Kačaniklić 16, Livaja 23-11m, Biuk 39)