Utah Jazz je poražen od Portlanda 105:98, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je nakon niza izvrsnih predstava odigrao jednu lošiju utakmicu, za 34 minute na parketu postigao je 12 koševa, uz šut 5-14, čemu je dodao četiri skoka.

Iza Bogdanovića je niz odličnih nastupa, no sinoć je promašio svih pet pokušaja za tricu, a imao je i četiri izgubljene lopte.

– Nisam bio u pravom ritmu, Clarkson je praktički bio jedini napadački raspoložen, kazao je hrvatski reprezentativac nakon utakmice.

Portland, koji je slavio u devet od zadnjih 10 utakmica, je s 30 poena predvodio Damian Lillard, a CJ McCollum je dodao 26. Carmelo Anthony je ušao s klupe i dodao 18 za Trail Blazerse, kojima je ovo bila peta uzastopna pobjeda. Jordan Clarkson je s 29 ubačaja predvodio Jazz.

Utah je dobio prvu četvrtinu 31-24, gosti su uzvratili u drugoj dionici (35-25), a potom su dobili i treću četvrtinu (25-20). Na ulazu u zadnji period igre Portland je imao +8 (84-76), vrlo brzo je pobjegao na 12 koševa razlike (90-78), a četiri minute prije kraja i na velikih +16 (97-81) nakon čega je pitanje pobjednika bilo razriješeno.

Od hrvatskih košarkaša nastupio je i Luka Šamanić, koji je u porazu San Antonija 128:116 od Brooklyna odigrao pet minuta, i ostvario je dva koša. U redove Netsa vratio se James Harden, koji je ostvario 18 koševa, 11 asistencija i sedam skokova. Landry Shamet je predvodio pobjednike s 21 ubačajem.

Luka Dončić zabio je 33 u pobjedi Dallasa 125:107 nad Pelicansima. Tim Hardaway Jr dodao je 27, a Kristaps Porzingis se nakon sedam utakmica izvan terena vratio s 19 koševa.

Rezultati susreta NBA lige:

Utah Jazz – Portland Trail Blazers 98-105

(Bojan Bogdanović je za 34 minuta za Utah ubacio 12 koševa, te dodao četiri skoka)

Atlanta Hawks – Washington Wizards 120-116

Brooklyn Nets – San Antonio Spurs 128-116

(Luka Šamanić je za Spurse igrao pet minuta postighavši dva koša)

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics 102-94

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 125-107

Los Angeles Lakers – Houston Rockets 124-122