U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio  Manchester United s 4-2.

U odličnoj utakmici Liverpool se s pobjedom  probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U desetoj minuti Bruno Fernandes je zabio za United, a izjednačio je Dioga Jote u 34. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina.

Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3-1, da bi u 68. minuti United je smanjio golom Markusa Rashforda. U  90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

Manchester Unitedu je ovo drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu.

Ranije su Aston Villa i Everton odigrali 0-0.

1. Manchester City* 35 25 5 5 72:26 80
2. Manchester United 36 20 10 6 70:42 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 36 18 10 8 55:33 64
5. Liverpool 35 17 9 9 61:41 60
6. West Ham 35 17 7 11 55:45 58
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56