Nogometaši Atletico Madrida novi su španjolski prvaci nakon što su u susretu zadnjeg kola na gostovanju pobijedili Real Valladolid sa 2-1 zadržavši dva boda prednosti pred gradskim suparnikom Realom koji je sa 2-1 porazio Villarreal.

Za Atletico je to prva titula nakon 2014. i 11. u povijesti kluba.

Uoči posljednjeg kola momčad u čijim redovima igraju hrvatski nogometaši Šime Vrsaljko i Ivo Grbić je imala dva boda više od Reala i sama je odlučivala o svojoj sudbini.

Međutim, nije počelo dobro. Valladolid je poveo u 18. minuti golom Oscara Plana i prednost je zadržao do poluvremena. No, i Kraljevski klub je na svom travnjaku gubio od Villarreala koji je poveo golom Pine u 20. minuti.

Atletico je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a strijelci su bili Correa (57) i Suarez (67). Vrsaljko i Grbić nisu nastupili. Rezultat je okrenuo i Real i to s dva gola u samoj završnici. Izjednačio je Benzema u 87. minuti, a pobjedu Realu donio je naš Luka Modrić u drugoj minuti nadoknade. No, to nije bilo dovoljno za obranu naslova prvaka.

Barcelona je na gostovanju pobijedila Eibar sa 1-0, a gol odluke zabio je Griezmann u 81. minuti.

Osasuna je kod kuće izgubila od Real Sociedada sa 0-1, a Ante Budimir je za domaćine igrao od 68. minute.

Na koncu je Atletico slavio s 86 bodova ispred Reala koji ima 84. Treća je Barcelona sa 79 bodova, a četvrta Sevilla sa 74 uz utakmicu manje.

Iz La Lige su ispali Valladolid i Eibar.

REZULTATI:
Elche – Athletic Bilbao        2-0 (Boye 28, Guti 73)
Valladalid – Atletico Madrid   1-2 (Plano 18 / Correa 57,  Suarez 67)
Real Madrid – Villarreal       2-1 (Benezema 87, MODRIĆ 90+2 / Pino 20)
Osasuna – Real Sociedad        0-1 (Perez 86-ag)
Huesca – Valencia              0-0
Eibar – Barcelona              0-1 (Griezmann 81)
Celta – Real Betis             2-3 (Aspas 31-11m, Mendez 49 / Iglesias 53-11m, Fekir 69, Ruíz 73)