Naša mala ekipa hrabrog srca izborila je veliko finale kupa BiH pobjedom nad ekipom Hadžića rezultatom 22:15 (12:11).

Impresivnom igrom u obrani u drugom poluvremenu primile su samo 4 pogotka, objavio je ŽRK na svojoj Facebook stranici.

Rukometašice Izviđača u finalu će igrati protiv banjalučkog Borca koji je u prvom polufinalnom susretu pobijedio ekipu Gruda 20:19.

Rukometašice Borca prvi su finalisti KUP-a Bosne i Hercegovine. Osice su danas u prvom polufinalnom susretu slavile protiv ekipe Gruda, rezultatom 20:19 (11:12), piše Svijet rukometa.

Završni turnir KUP-a odigrava se ovog vikenda u Banja Luci a domaćim je ekipa ŽRK Borac.

Gostujuće rukometašice bolje su ušle u susret pa su već nakon četiri minute igre imale prednost od tri gola razlike 1:4.

Serijom 5:1 domaće rukometašice u 14. minuti dolaze do preokreta rezultata 6:5. Do kraja prvog dijela igralo se ujednačeno. Ipak do poluvremena gošće iz Gruda uspijevaju napraviti minimalnu prednost pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 11:12.

U nastavak susreta bolje ulaze domaće rukometašice koje su u 44. minuti bile na tri gola prednosti 16:13. Serijom 0:3 Gruđanke dolaze od poravnanja rezultata u 49. minuti.

Boljom igrom u završnici, posljednjih deset minuta ekipa Borca uspjela je postići pogodak više za konačnih 20:19.

Borac su do pobjede vodile Božana Ćutković sa sedam i Anđela Stojanović sa četiri postignuta pogotka.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Klara Lovrić sa pet i Leontina Vujić sa četiri postignuta pogotka.

Aktualni osvajač titule KUP-a Bosne i Hercegovine su rukometašice Hadžića.

Finale je sutra uživo na BHT 1 u 16:30 sati.