Aktualni NBA doprvaci Miami Heat otvorili su doigravanje porazom od Milwaukee Bucksa 107:109 nakon produžetka u 1. kolu Istočne konferencije.

Očekivano, bila je to tijesna i žestoka bitka i neće biti iznenađenje ako ova serija ode u sedam utakmica. Miami je bolje ušao u susret i vodio je veći dio prvog poluvremena, no Bucksi su na poluvrijeme otišli s tri koša prednosti (53:50). U drugom dijelu bilo je puno neizvjesnije, s brojnim promjenama vodstva, čak 14 puta se mijenjao lider.

U posljednju minutu ušlo se rezultatom 97:97. Giannis Antetokounmpo je potom realiziraio dva bacanja za domaćine, da bi Jimmy Butler košem u posljednjim trenucima zabio za 99:99 gurnuvši susret u produžetak.

Neizvjesno je bilo i u produžetku, a pobjedu Bucksima donio je Khris Middleton košem 0.5 sekunde prije kraja. Bio je to njegov 27 koš na utakmici, dok je Antetokounmpo dodao 26 koševa i 18 skokova. Kod Miamija najefikasniji su bili Goran Dragić sa 25 i Duncan Robinson sa 24 koša.

Druga utakmica je na rasporedu 24. svibnja, ponovo u Fiserv Forumu u Milwaukeeu.