Luka Dončić je s 39 poena, sedam asistencija i sedam skokova predvodio Dallas do pobjede 127:121 nad LA CLippersima za vodstvo Mavericksa 2-0 u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije.

Tim Hardaway Jr dodao je 28, a Kristaps Porzingis 20 koševa, dok je kod domaćih Clippersa s 41 ubačajem prednjačio Kawhi Leonard. Ivica Zubac je za 22 minute igre ostvario šest skokova i dva poena.

Brooklyn je sa 130:108 nadvisio Celticse za vodstvo 2-0 u prvoj rundi doigravanja Istoka. Kevin Durant postigao je 26 koševa, a Joe Harris 25, pogodivši pritom sedam od 10 pokušaja za tricu.

Durant je dodao osam skokova, pet asistencija i četiri blokade. James Harden dodao je 20 poena i sedam asistencija.

Anthony Davis je s 34 ubačaja, 10 skokova i sedam dodavanja bio najbolji kod LA Lakersa, koji su sa 109:102 nadvisili Phoenix Sunse te izjednačili rezultat u seriji na 1-1. LeBron James je ubacio 23, uz devet asistencija za pobjednike. Devin Booker je s 31 poenom predvodio Sunse, kod kojih je Dario Šarić za 15 minuta postigao dva koša te dodao dva skoka.

Pregled rezultata utakmica prvog kruga doigravanja sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u utorak:

ISTOČNA KONFERENCIJA

1. krug:

Brooklyn Nets – Boston Celtics 130-108

(Brooklyn vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERENCIJA

LA Clippers – Dallas Mavericks 121-127

(Ivica Zubac je odigrao 21:52 minute za LA Clipperse, zabio je dva koša, ugrabio šest skokova i upisao jedan blok)

(Dallas vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede)

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 102-109

(Dario Šarić je odigrao 15:12 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao jednu ukradenu loptu i dva skoka)

(Momčadi su izjednačene 1-1);