Londonski Chelsea drugi je put u povijesti osvojio nogometnu Ligu prvaka pobijedivši Manchester City s 1-0 u finalu odigranom u Portu pred 16.500 gledatelja na stadionu Dragao.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je 21-godišnji njemački napadač Kai Havertz na asistenciju Masona Mounta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić po četvrti je put postao europskim prvakom, no za razliku od trofeja koje je osvajao s Real Madridom, u ovom je finalu aktivno sudjelovao.

Ušao je u igru u 80. minuti zamijenivši Masona Mounta.

Njemački trener Thomas Tuchel došao je do svog prvog naslova pobjednika Lige prvaka nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza s Paris Saint-Germainom od Bayerna u Lisabonu, a Pep Guardiola je ostao na dva trofeja osvojena s Barcelonom.

Chelsea je prvi naslov europskog prvaka osvojio 2012. kad je u Muenchenu svladao Bayern boljim izvođenjem jedanesteraca.

Početni sastavi:

Manchester City:
 Ederson – Walker, Stones, Ruben Dias, Zinčenko – B. Silva, Foden, Gundogan – Mahrez, De Bruyne, Sterling

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, T. Silva, Rudiger – James, Jorginho, Kante, Chilwell – Havertz, Mount – Werner

Tijek susreta:

90+7 Gotovo je. Chelsea je osvojio Ligu prvaka! Ovo im je drugi naslov u povijesti!

90+6 Mahrez puca odlično, ali lopta odlazi malo iznad gola.

90′ Igra se sedam minuta sudačke nadoknade.

90′ City je sada imao šansu, ali nije uspio zabiti pogodak za izjednačenje.

85′ City je sada imao polušansu, ali Sergio Aguero nije najbolje reagirao.

80′ Mateo Kovačić ulazi u igru umjesto Masona Mounta.

73′ Kakva velika šansa za Chelsea. Christian Pulisic se našao u situaciji jedan na jedan s vratarom, ali loptu je poslao pored gola. Mogao je ovo biti šah-mat za Chelsea protiv Cityja.

59′ Kevin De Bruyne nakon ozljede izlazi van, Gabriel Jesus ulazi u igru.

46′ U tijeku je drugo poluvrijeme u Portu.

45′ Završilo je prvo poluvrijeme. Chelsea vodi.

42′ GOOOOOL Chelsea je zabio za vodstvo! Nakon sjajne kontre, Kai Havertz zabija svoj prvi gol za Chelsea u Ligi prvaka i dovodi ih u vodstvo!

38′ Thiago Silva mora izaći s terena, ozlijedio se, a ulazi Andreas Christensen

27′ Phil Foden se našao u dobroj situaciji, ali Rudiger je odlično reagirao te nema gola za City.

26′ Obje ekipe sada su malo smanjile tempo, čini se da se oprezno igra u ovoj fazi utakmice.

17′ N’Golo Kante je skočio u kaznenom prostoru, odlično pucao glavom, ali odlazi lopta preko gola.

14′ Mason Mount je dodao u sredinu Timu Werneru, ali vratar Cityja Ederson brani!

10′ Velika prilika za Chelsea, ali City se uspio spasiti.

7′ Velika prilika za City. Raheem Sterling je primio loptuu kaznenom prostoru, zamalo zaobišao vratara Chelseaja, ali na kraju je bio korner.

4′ Kai Havertz je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Ederson dobro reagirao i prekinuo napad.

1′ Počelo je finale Lige prvaka u Portu!

0′ Čeka se početak utakmice u 21 sat.

Uoči utakmice:

City je uvjerljivo osvojio naslov prvaka Engleske pa se odavno mogao posvetiti pripremama za finalni okršaj, dok se Chelsea u završnici sezone, sve do posljednjeg kola borio za plasman u Ligu prvaka, a imao je i finalni okršaj u FA kupu, u kojem je momčad Thomasa Tuchela poražena od Leicester Cityja.