Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 2. kolo Roland Garrosa, bolja od nje je na startu turnira bila Talijanka Camilla Giorgi sa 6-2, 6-7 (5), 6-4 nakon dva sata i 17 minuta igre.

Martić je bila na pragu poraza nakon samo sat vremena igre kada je Giorgi imala 6-2, 5-2 i dvije meč-lopte na servisu Martić. Do tog trenutka Martić nije niti jednom zaprijetila suparnici oduzimanjem servisa dok je Giorgi čak tri puta ostvarila “break”. No, Talijanka u toj igri nije uspjela okončati dvoboj, da bi potom Martić po prvi put osvojila gem na servis Giorgi i u potpunosti se vratila u drugi set. Ta je dionica igre na kraju odlučena u “tie-breaku” kojega je osvojila Martić te tako poravnala rezultat.

Početkom trećeg seta Martić je povela sa 2-0 te se očekivalo kako je sada ona u dobitnoj situaciji, no Giorgi je uzvratila s četiri uzastopne igre. Martić se još jednom uspjela vratiti “breakom” za 4-4, no odmah potom je još jednom izgubila servis nakon čega više nije bilo povratka.