Košarkaši Splita pobijedili su Zadar 81:68 (19:23, 25:14, 18:11, 19:20) i izjednačili finalnu seriju na 2-2 te će odluka o prvaku Hrvatske pasti u odlučujućoj petoj utakmici koja se igra u subotu u Zadru.

Zadrani su bolje krenuli u utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 23:19, no sredinom druge Splićani preuzimaju vodstvo koje više nisu ispustili do kraja susreta. Početkom treće odlaze prvi put na dvoznamekastu prednost, a u toj dionici zaustavili su goste na tek 11 koševa.

U posljednjoj četvrtini bilo je to rutinsko održavanje prednosti za Splićane koja je u jednom trenutku prešla i 20 poena razlike.

U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji bio je Toni Perković s 18 koševa, a dvoznamenkasti su još bili Marko Luković sa 17 te Roko-Leni Ukić s 12 koševa. Marin Marić postigao je 11 poena.

Justin Anthony Carter predvodio je Zadrane s 13 koševa, dok su Chinanu Michael Onaku i Dominik Mavra dodali po 12.