U poslijednoj disciplini natjecanja u poljskom Bydgoszczu na 7. Europskom paaraatletskom prvenstvu u koplju kategorije F41 Zadranin Vladimir Gašpar osvojio je srebro s 36.,02 metara.

Europski prvak je Njemac Mathias Mester (36,31m, a brončani je Turčin Faruk Omer Ilkin (34,34m).

– Ovo natjecanje je za mene veliko iskustvo, jer mi je ovo drugo europsko prvenstvo i nakon bronce osvojio sam sada srebro. Sve u svemu za mene su to velike stvari i veliki uspjeh, izjavio je Vladimir Gašpar.

Hrvatska je u Poljskoj na 7. Europskom paaraatletskom prvenstvu osvojila ukupno deset medalja i to četiri zlata, dva srebra i četiri bronce.

U konkurenciji 700 paraatletičara iz 43 zemlje, hrvatske boje branilo je 4 paraatletičarke i 11 paraatletičara.