Ruski napadač Dimitri Kiričenko vlasnik je najbržeg gola u povijesti europskih prvenstava. Kiričenko je na EP-u 2004. u Portugalu u susretu protiv Grčke zabio pogodak nakon 67 sekundi susreta.

Rusija je dobila utakmicu sa 2-1, ali to nije bilo dovoljno za prolazak, dok je Grčka usprkos porazu prošla dalje, a potom senzacionalno osvojila europski naslov.

Kiričenko je igrao za rusku vrstu od 2003. do 2006., postigavši četiri gola u 12 nastupa. Danas je trener u redovima ruskog kluba Ufa.

Drugi najbrži gol u povijesti EP-a zabio je Poljak Robert Lewandowski koji je u četvrtfinalu posljednjeg Eura protiv Portugala zabio gol nakon minute i 40 sekundi igre.

Utakmica je završila 1-1, a Portugal je boljim izvođenjem jedanaesteraca (5-3) prošao dalje, a potom osvojio i naslov prvaka.

Na istom prvenstvu je Irac Robbie Brady zabio gol Francuzima u osmini finala u drugoj minuti susreta. Tricolori su okrenuli rezultat i na koncu slavili sa 2-1, a oba gola je zabio Antoine Griezmann.

Na četvrtom mjestu je gol sovjetskog reprezentativca Sergeja Aljenikova. Ovaj Bjelorus je u pobjedi Zbornaje protiv Engleske (3-1) na EP-u 1988. godine zabio gol nakon dvije minute i sedam sekundi. SSSR je na tom prvenstvu dogurao do finala u kojem je slavila Nizozemska sa 2-0.

Vlasnici petog najbržeg gola u povijesti EP-a su Čeh Petr Jiraček i Englez Alan Shearer, obojica su tresla mrežu nakon dvije minute i 14 sekundi.

Jiraček je postigao pogodak u pobjedi protiv Grčke (2-1) na EP-u 2012. godine, dok je Shearer tresao mrežu u polufinalu EP-a 1996. protiv Njemačke. Usprkos ranom vodstvu Gordi Albion je izgubio od Elfa nakon izvođenja jedanaesteraca.

Najbrži pogodak u nekom od finala zabio je Španjolac Jesus Maria Pereda protiv SSSR-a 1964. godine. Furija je slavila sa 2-1, osvojivši svoju prvu od tri europske krune, a Pereda je zabio pogodak nakon pet minuta i 17 sekundi igre.