Utakmica između Hrvatske i Španjolske koja je završila pobjedom Furije 5:3 ostat će upisana u knjigama rekorda europskih nogometnih prvenstava kao druga najefikasnija.

Više golova palo je samo na Europskom prvenstvu 1960. godine kada je Jugoslavija u polufinalu pobijedila Francusku sa 5-4. Bila je to prva utakmica premijernog izdanja EP-a.

Jugoslavija je povela sa 1-0, Francuzi su potom vodili 3-1 i 4-2, da bi Jugoslavija s tri gola od 75. do 79. izborila pobjedu 5-4.

Hrvatsko – španjolski okršaj u Kopenhagenu s ukupno osam golova probio se na drugo mjesto ljestvice najefikasnijih utakmica.

Bila je to “luda” utakmica u kojoj su Vatreni poveli, Furija je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. minuti i drugoj minuti sučeve nadoknade uspjela izboriti produžetak. Nažalost, u dodatnih pola sata Španjolska je zabila dva gola za konačnih 5-3.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola vratara Simona koji je na kraju pripisan Pedriju, a izjednačio je Sarabia u 38. minuti. Furija je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete, a Španjolci su u 77. minuti poveli 3-1 golom Ferrana Torresa.

Tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti, a ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3-3. Nažalost, Španjolci su se vratili u vodstvo u 100. minuti golom Alvara Morate, a samo tri minute kasnije Mikel Oyarzabal je zabio za 5-3.

Na tri utakmice u povijesti europskih prvenstava palo je po sedam golova, a na sedam utakmica po šest golova.