Hajduk je pobijedio Šibenik 1:0 i došao do prve ovosezonske pobjede u prvenstvu.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Samuel Eduok u 27. minuti.

U prvom poluvremenu Bijeli su dominirali te su mogli otići na odmor i s većom prednosti. Iako su se gosti prvi našli u izglednoj šansi u 9. minuti, najbolju priliku na utakmici imao je Eduok u 41. minuti. Lovrencsics je poslao nisku loptu s desne strane, ona je došla do Eduoka koji je bio sam na pet metara, ali Nigerijac je pogodio gredu.

Šibenik se u drugom dijelu konsolidirao, a Bijeli su bili sve bezopasniji kako se utakmica primicala kraju. U posljednjim minutama gosti su napadali, a Bijeli se branili, no rezultat se nije mijenjao.

Hajduku sada slijedi gostovanje kod Gorice, dok Šibenik gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

TIJEK SUSRETA

90+7′ Utakmica je završila, Hajduk je pobijedio 1:0

90+4′ Žuti karton za Simića zbog prekršaja na Jakolišu

90+1′ Žuti karton za Delića zbog prekršaja na Vukoviću

90′ Igrat će se još šest minua sudačke nadoknade

89′ Izmjena kod Bijelih. Iz igre izlazi Krovinović, a u igru ulazi Mario Vušković

87′ Jović je sada prekinuo igru jer je Elez ostao ležati u svom kaznenom prostoru

83′ Sahiti je pao u protivničkom šesnaestercu, ali Jović je odmah pokazao da se radi o simuliranju i pokazao mu žuti karton

78′ Prilika za Šibenik. Jakoliš je ubacio s desne strane, a Simić je loptu izbacio u korner

77′ Žuti karton sada za Kvesića zbog povlačenja Krovinovića

75′ Prvi žuti karton za Hajduk, a dobio ga je Dolček zbog prekršaja na Deliću

74′ Iz igre izlaze Lovrencsics i Biuk, a u igru ulaze Čuić i Čolina

74′ Delićev šut iz daljine odlazi pored gola, ali goste postaju sve aktivniji u potrazi za izjednačenjem

71′ Dvostruka promjena kod gostiju, iz igre izlaze Jurić i Bačelić-Grgić, a u igru ulaze Marin i Lopez

67′ Dojam je da se gosti pomalo bude i pokazuju želju za pokušati doći do izjednačenja, ali previše je problema u njihovoj igri, pogotovo u fazi obrane

62′ Druga promjena u domaćim redovima. Iz igre će Mlakar, a u igru Ljubičić

57 Žuti karton za Mesu

57′ Jakoliš je prošao po lijevoij strani i pronašao Bačelića-Grgića, ali on se spetljao s loptom i nije uspio uputiti udarac

56′ Torcida se probudila i bacila baklje, zbog čega je susret na nekoliko trenutaka prekinut

53′ Promjena kod Šibenika. Iz igre izlaze Ćurić i Suad Sahiti, a ulaze Rak i Delić

52′ Elez je pao u šesnaestercu nakon duela s Bilićem. Sudac Jović dao je žuti karton Biliću, ali nije pokazao na bijelu točku

51′ Elez je pokušao glavom nakon Sahitijevog ubačaja, ali lopta polazi pored gola

49′ Livaja je zabio, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

46′ Promjena u redovima Hajduka, umjesto strijelca Eduoka u igru ulazi Emir Sahiti

45+2′ Kraj prvog poluvremena, Hajduk vodi 1:0

45′ Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade u prvom dijelu

45′ Gosti posljednjih minuta izgledaju katastrofalno, možda će im odmor dobro doći da se konsolidiraju

42′ Još jedna velika prilika za Hajduk. Livaja je sjajno prošao i uposlio Mlakara, ali njegov šut odlično brani Rogić

41′ Ogromna šansa za Hajduk! Ponovno je Lovrencsics poslao nisku loptu s desne strane, ona je došla do Eduoka koji je bio sam na pet metara, ali Nigerijac je pogodio gredu

38′ Bijeli su sada sasvim preuzeli kontrolu nad utakmicom i gosti teško dolaze do lopte

33′ Lovrencsics se sada našao u dobroj situaciji na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac otišao je preko gola

27′ GOOOOOOL! Ponovno je došao u završnicu preko desne strane, Lovrencsics je ušao u sredinu i poslao povratnu loptu za Eduoka, a on sjajno pogađa suprotne rašlje

25′ Dobra akcija Hajduka. Livaja je dao loptu Eduoku u međuprostor, a on ju je odmah proslijedio iza leđa šibenske obrane za Biuka, no gostujući braniči uspjeli su riješiti to

21′ Žuti karton za Ćurića

20′ Biuk je sjajno iskoristio pogrešku Batarela, sjurio se po lijevoj strani te u padu uputio udarac, ali lopta odsjeda na gredi

19′ Bijeli su uspjeli uspostaviti kontrolu nad posjedom i djeluju sve opasnije

16′ Šansa za Hajduk. Dolček je pucao s 11 metara, ali Rogić brani

15′ Izgleda da Julardžija ipak neće moći nastaviti te će morati napustiti igru. Umjesto njega u igru će Stipe Bačelić-Grgić čim se pruži mogućnost za to

12′ Loše su hajdukovci izašli u visoki presing i odmah gosti brzo dolaze do protivničkog šesnaesterca, ali Bijeli rješavaju situaciju

9′ Velika prilika za Šibenik! Jakoliš je pronašao Kvesića koji je sjajno ubacio za Jurića, ali njegov pokušaj iz blizine brani Kalinić

7′ Julardžija je ostao ležati nakon duela s Livajom, ali izgleda da će s njim sve biti u redu

5′ Krovinović je ubacio iz kornera na drugu vratnicu, a tamo je Eduok koji iz teške situacije puca glavom pored gola

1′ Utakmica je počela

0′ Stigli su sastavi. Gustafsson je napravio četiri izmjene u odnosu na susret s Tobolom. Na klupi su ostali Vušković, Čolina, Sahiti i Ljubičić, a umjesto njih na teren će od prve minute Elez, Dolček, Livaja i Eduok