Beogradska Crvena zvezda, potencijalni Dinamov suparnik u zadnjem pretkolu LP, u utorak je na domaćem terenu protiv moldavskog Sheriffa iz Tiraspola odigrala 1-1 u prvoj utakmici 3. pretkola.

Gosti su poveli u 33. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara, a strijelac je bio Frank Castaneda. Zvezda je uspjela izjednačiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1), nakon gužve u 16-ercu francuski napadač Lois Diony je pospremio loptu u mrežu iz neposredne blizine. Crvena zvezda je 58. minuti ostala s igračem manje nakon što je Gabonac Guelor Kanga zaradio drugi žuti karton.

Malmö je kod kuće dobio Glasgow Rangers s 2-1. Šveđani su vodili 2-0 golovima Sorena Rieksa (47) i Veljka Birmančevića (49) sve do pete minute sudačke nadoknade kada je za škotskog prvaka zabio Steven Davis (90+5). Antonio-Mirko Čolak igrao je Malmö do 88. minute, a Borna Barišić za Rangerse cijeli susret.

Monaco, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je u gostima svladao prašku Spartu s 2-0 golovima Aureliena Tchouamenija (37) i Kevina Vollanda (59).

Ukrajinski Šahtar je u gostima dobio belgijski Genk s 2-1, a pobjednički gol zabio je Brazilac Alan Patrick u 81. minuti. PSV je stekao uvjerljivu prednost uoči uzvrata, na svom stadionu je pobijedio danski Midtjylland s 3-0, a sva tri gola su pala u prvih pola sata.

Hrvatski golman Kristijan Kahlina branio je za bugarski Ludogorec, koji je u gostima kod grčkog Olympiakosa odigrao 1-1.

Rezultati prvih utakmica 3. pretkola nogometne Lige prvaka odigranih u utorak (svi uzvrati su 10. kolovoza):

Malmö – Glasgow Rangers 2-1 (Soren Rieks 47, Veljko Birmančević 49/ Steven Davis 90+5)
Sparta Prag – Monaco 0-2 (Aurelien Tchouameni 37, Kevin Volland 59)
CFR Cluj – Young Boys 1-1 (Cristian Manea 4/ Vincent Sierro 90+3)
Genk – Šahtar Doneck 1-2 (Paul Onuachu 39/ Mateus Tet 63-PEN, Alan Patrick 81)
PSV – Midtjylland 3-0 (Noni Madueke 19, Mario Götze 29, Cody Gakpo 32)
Crvena zvezda – Sheriff Tiraspol 1-1 (Lois Diony 45+1/ Frank Castaneda 33)
Olympiakos – Ludogorec 1-1 (Aguibou Camara 87/ Kiril Despodov 50)