Meksički nogometaši su u petak osvojili brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon pobjede 3-1 nad domaćinom Japanom.

Poveo je Meksiko pogotkom Sebastiana Cordove iz kaznenog udarca u 13. minuti, Johan Vasquez je u 22. minuti povećao vodstvo na 2-0, a Alexis Vega u 58. minuti na 3-0. Jedini gol za Japan u 78. minuti zabio je Kaoru Mitoma.

Za Meksiko je ovo druga olimpijska medalja nakon zlata s Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine. Japan je danas izjednačio najbolji uspjeh na olimpijskim igrama, nakon što su, također u Londonu, bili četvrti. I tada ih je pobijedio Meksiko, ali u polufinalu.

Finale između Brazila i Španjolske je na rasporedu u subotu u 13.30 sati po našem vremenu.