Talijanska štafeta na 4×100 metara osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U dramatičnoj završnici Filippo Tortu prestigao je Britanca Nethaneela Mitchell-Blakea te s vremenom 37.50 sekundi završio utrku te postavio novi nacionalni rekord. Velika Britanija imala je vrijeme 37.51 sekundi te uzela srebro, a bronca odlazi u Kanadu (37.70).

Uz Tortua, talijansku postavu činili su Lorenzo Patta, olimpijski prvak na 100 metara Lamont Marcell Jacobs te Eseosa Fostine Desalu.  U Tokiju je zaustavljen pobjednički niz Jamajčana, koji su nakon dva uzastopna zlata, jer im je ono iz 2008. oduzeto, ostala bez odličja, završivši na petom mjestu. Japanska štafeta, srebrna iz Rio de Janeira, na domaćem je terenu ostala bez plasmana, jer su pogriješili kod predaje palice već u prvoj izmjeni.

U ženskoj konkurenciji slavila je Jamajka s vremenom 41.02 sekundi, što je novi nacionalni rekord, ispred SAD-a (41.45) te Velike Britanije (41.88).  U pobjedničkoj štafeti trčale su Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce te Shericka Jackson.