Francuske košarkašice osvojile su brončano odličje na Olimpijskim igrama u Tokiju, gdje su u subotnjem dvoboju za 3. mjesto uvjerljivo pobijedile Srbiju s 91-76 (19-23, 24-17, 24-16, 24-20).

Bila je to repriza finala Europskog prvenstva održanog prije dva mjeseca, u kojem su srpske košarkašice osvojile naslov europskih prvakinja. No, u Tokiju su Francuskinje bile uvjerljivo bolje, pogotovo nakon prve četvrtine.

Čak sedam francuskih košarkašica imalo je dvoznamenkasti učinak u ovoj utakmici, a predvodila ih je Gabby Williams sa 17 koševa i osam skokova. Endene Miyem je ubacila 16, a Sandrine Gruda 14 poena.

Kod Srbije je najbolja bila Yvonne Anderson s 24 koša, dok je Jelena Brooks ubacila 14.

Finalni dvoboj je na rasporedu u nedjelju, s početkom u 4.30 sati po srednjoeuropskom vremenu, a za zlato će se boriti reprezentacije SAD-a i Japana.