Rukometna reprezentacija BiH (U 19) odigrala je posljednju pripremnu utakmicu pred odlazak na europsko prvenstvo divizije B u Sjevernoj Makedoniji. Protivnik „zmajevima“ u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom bila je reprezentacija Qatara. Bosanskohercegovačka reprezentacija bila je uvjerljivo bolja, protivnika je pobijedila rezultatom 41:19, a na poluvremenu je bilo 19:8.

Za razliku od utakmice s Izviđačem u kome su djelovali inferiorno, danas su protiv reprezentacije Qatara „zmajevi“ dominirali tijekom svih šezdeset minuta susreta. Mada je velika razlika u kvaliteti između Izviđača i Qatara, osjetio se je napredak u igri bh. reprezentativaca. Rezultati rada proteklog tjedna, ogledali su se u bržoj i tečnijoj igri. Obrana je bila kompaktnija te nije davala puno prostora rukometašima Qatra.

Izbornik Toni Čolina dao je priliku svim reprezentativcima, kako bi svi dobili što veće samopouzdanje pred naredno natjecanje, koje je pred njima.

Sigurno, iako protivnik nije pružio ozbiljniji otpor, visoka pobjeda je dobrodošla za podizanje samopouzdanja pred europsko prvenstvo u S. Makedoniji.

Izbornik reprezentacije Toni Čolina je i otklonio dvojbe, oko popisa reprezentativaca. Sa popisa su otpali Miloš Maksimović i Ermin Jusić, ali i Luka Bubalo zbog bolesti.

Reprezentacija je danas u 17 sati autobusom iz Ljubuškog krenula na put za Sjevernu Makedoniju.

Pripremna, prijateljska utakmica
Ljubuški, 07.08.2021. u 13:00 sati.

BiH – Qatar 41:19 (19:8)

Ljubuški, Gradska športska dvorana.

BiH : Čordalija (8 obrana), Brkić (5 obrana), Medić 4, Delić 4, Peštić 4, Telalović, I. Pavlović 5, F. Pavlović 1, Đorđević 3, Perić 6, Korkarić 1, Keso 5, Raonić 3, Miličević 1, Klopić 1, Ristić 3.
Izbornik: Toni Čolina.

Qatar: Niami, Kahouadi 4, Alrashdiah, Al-Suwaidi 1, Ayash, Eldous 2, Saadismail 8, Aldosari (5 obrana), Alamri (1 obrana), Daloul (1 obrana), Mohelden, Hamadan, Malik 1, Khalid, Omar 1, Usama 2.
Izbornik: Vanja Kralj.

Isključenja: BiH 14 minuta, Qatar 4 minuta.

Izvor:izvidjac.com