Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za drugi pogodak madridskog Reala koji je s 4:1 u gostima nadigrao Alaves u 1. kolu španjolskog prvenstva.

Modrić je u 53. minuti ubacio s desne strane na prvu vratnicu gdje je utrčao Nacho i ispružio nogu kojom je proslijedio loptu u mrežu. Pet minuta ranije Kraljevski klub je u vodstvo doveo Benzema, i u toj akciji je sudjelovao Modrić zajedno s asistentom Hazardom, a francuski je napadač pogodio i za 3:0 u 62. minuti.

Počasni gol za Alaves postigao je Joselu iz kaznenog udarca u 65. minuti, da bi konačni rezultat postavio Vinicius Junior u drugoj minuti sudačke nadoknade. Luka Modrić je igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Marco Asensio.

Ante Budimir igrao je do 72. minute za Osasunu koja je na svom terenu igrala 0-0 s Espanyolom.