U derbiju 2. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je kao gost svladao Arsenal s 2-0 (2-0), a hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić sudjelovao je u akciji kod prvog pogotka.

Kovačić je u 15. minuti odlično proigrao Jamesa na desnom krilu, uslijedio je prizemni ubačaj na peterac gdje se našao povratnik u redove “plavih” Lukaku te bez problema poslao loptu u nebranjenu mrežu. Konačnih 2-0 postavio je James u 35. minuti snažnim udarcem nakon dodavanja Mounta.

Kovačić je igrao do 72. minute za Chelsea koji se ovom pobjedom priključio Liverpoolu, Brightonu i Tottenhamu na čelu ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok je Arsenal bez boda i bez postignutog gola nakon prva dva nastupa.

Ranije u nedjelju Tottenham Hotspur je ostvario drugu uzastopnu minimalnu 1-0 pobjedu na početku nove sezone engleskog prvenstva, ovoga puta na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa, dok je Manchester United produžio svoj niz neporaženosti na gostovanjima, no osvojio je samo bod kod Southamptona odigravši 1-1.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti West Ham United i Leicester City.

REZULTATI 2. KOLA,

Subota:

Liverpool – Burnley 2-0 (Diogo Jota 18, Mane 69)

Crystal Palace – Brentford 0-0

Manchester City – Norwich City 5-0 (Krul 7-ag, Grealish 22, Laporte 64, Sterling 71, Mahrez 84)

Aston Villa – Newcastle United 2-0 (Ings 45+3, El-Ghazi 62-11m)

Leeds United – Everton 2-2 (Klich 41, Raphinha 72 / Calvert-Lewin 30-11m, Gray 50)

Brighton and Hove Albion – Watford 2-0 (Duffy 10, Maupay 41)