Nogometaši Dinama nisu se uspjeli plasirati u skupinu Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici playoffa u Zagrebu odigrali 0-0 sa Šerifom. U prvoj utamici u Tiraspolu Šerif je pobijedio s 3-0.

Modri nisu uspjeli izvesti podvig i nadoknaditi tri gola zaostatka, pa se moldavski Šerif plasirao po prvi puta u skupnu fazu Lige prvaka.

Dinamo nije našao načina kako probiti obranu Šerifa na čelu s vratarem Athanasiadisom, kojeg Zagrepčani nisu uspjeli svladali u oba susreta.

Šerif je neočekivano krenuo napadački od prve minute, a u 4. minuti Luksemburžanin Thill je nakon proigravanja Luvannora pogodio vratnicu.

Dinamo se snašao tek nakon desetak minuta, Ivanušec je propustio dobru priliku, a pokušaje Petkovića branio je vratar Moldavaca Athanasiadis, pa se na odmor otišlo bez golova.

Vratar Šerifa obranio je udarac Oršića u 52. minuti, a onda se igra posve smirila, dok su se Dinamovi napadi razbijali o neprobojnu obranu domaćina.

Pred 8100 gledatelja  na stadionu Maksimir sudio je Daniele Orsato iz Italije.

Tijek susreta

Dinamo – Šerif 0:0

KRAJ UTAKMICE! Dinamo bez Lige prvaka

90+2′ Livaković brani udarac Traorea

90′ Igrat će se još četiri minute

87′ Petković puca, Athanasiadis opet brani

84′ Ušli su Menalo i Gojak, izašli Oršić i Mišić

82′ Traje potpuna opsada gola gostiju, no zasad bez gola

76′ Oršić je postigao pogodak, ali bio je u malom zaleđu! Velika šteta, bio bi to gol nade za Modre

69′ Deni Jurić zamijenio je Duju Čopa

63′ Odličan pokušaj Ristovskog, no siguran je vratar Šerifa. Na tribinama se nalazi 8015 gledatelja, objavio je spiker na stadionu

62′ Prva promjena u momčadi Dinama. Ušao je Kastrati, a izašao Moharrami

61′ Petković se izborio za prostor, pucao je, no lopta odlazi pokraj gola

58′ Prva izmjena na utakmici. Yansane je ušao umjesto Castanede u ekipi Šerifa

56′ Predahnuli su malo u obrani Šerifa, Luvannor je pucao prema golu Dinamo, no bio je to slab pokušaj

53′ Oršić je pokušao iz daljine u svojem stilu, no opet sjajno reagira vratar Šerifa

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Dinamo je bolja momčad, ali nije uspio kapitalizirati svoju dominaciju na Maksimiru. Šerif sigurno brani prednost stečenu u prvoj utakmici

45′ Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade

45′ Petković puca škaricama pokraj gola

42′ Novi korner za Dinamo. Majer je ubacio, Petković je bio najviši u skoku, no nije dobro zahvatio loptu

31′ Opet opasno pred golom Šerifa. Cristiano je zamalo zabio autogol, iz kornera ubacio je Oršić, ali Mišić puca iznad gola.

29′ Petković je izborio slobodni udarac, Mišić je ubacio, no očistila je to obrana Šerifa

19′ Pokušaj Moharramija odlazi daleko iznad gola. Prijeti Dinamo, ali ne uspijeva doći do tog prvog gola

16′ Čop puca s desne strane, no opet točno u vratara Šerifa

13′ Traore i Costanza su već dobili žute kartone u momčadi Šerifa. Nakon ovog drugog priliku iz slobodnog udarca imao je Oršić, no pucao je daleko iznad gola

11′ Lijepa i brza akcija Dinama! Ivanušec je pucao s ruba kaznenog prostora, ali samo u Athanasiadisa

8′ Čop je pobjegao obrani Šerifa, no Dulanto je u zadnji trenutak odmjerenim klizećim startom izbacio loptu ispred napadača Dinama

6′ Uzvraća Dinamo! Petković puca glavom, no brani vratar Šerifa i izbacuje loptu u korner

4′ Velika prilika za Šerif. Izigrana je obrana Dinama, Luvannor je pronašao Thilla koji iskosa pogađa okvir gola

1′ Počela je utakmica!

Osvajači olimpijskih medalja na tribinama

20:46

Podršku Dinamu na tribinama daju i hrvatski osvajači medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju. Maksimirska publika burnim je pljeskom pozdravila Martina Valenta SinkovićaTina Srbića i Damira Martina.

Navijači uoči utakmice

20:36

Nekoliko tisuća navijača bodrit će Dinamo na utakmici protiv Šerifa. Usprkos visokom porazu mnogi su bili optimistični da Dinamo može nadoknaditi zaostatak i plasirati se u grupnu fazu Lige prvaka.

Zekić uoči utakmice

20:23

– Mislim da puno toga ovisi o Dinamu, kao što je ovisilo u prvoj utakmici. Šerif, znaju se njihovi aduti. Vrhunska obrana, struktura presinga fantastična, non-stop su u 35 metara, imaju jako brze igrače i nazad i iza i jako su odgovorni, rekao je Zoran Zekić u HRT-ovoj emisiji uoči početka utakmice.

Peternac vjeruje u prolazak

19:53

– Vjerujemo u čudo. Svi dečki su optimistični i jedva čekamo da počne utakmica, rekao je Alen Peternac, pomoćni trener Dinama za Dnevnik HTV-a uoči početka utakmice.

SASTAVI

DINAMO: Livaković – Theophile-Catherine, Franjić, Ristovski – Moharrami, Majer, Mišić, Ivanušec, Oršić – Petković, Čop

ŠERIF: Athanasiadis – Cristiano, Arboleda, Dulanto, Costanza – Addo, Thill – Traore, Kolovos, Castaneda – Luvannor

– Mi vjerujemo da ova momčad ima snage, energije i znanja nadoknaditi zaostatak. Vjerujemo da možemo doći do pozitivnog rezultata, do rezultata koji nas vodi u Ligu prvaka. U sportu je sve moguće, u nedavnoj prošlosti i mi smo to dokazali. Zaista vjerujemo da možemo napustiti stadion uzdignutih ruku, rekao je prije početka susreta trener Dinama Damir Krznar.

Trener Šerifa Jurij Vernidub istaknuo je prije dvoboja da je njegova momčad zaboravila prvu utakmicu i da su potpuno koncentirani na uzvrat.

Pobjednik susreta ide u grupnu fazu Lige prvaka, dok će poraženi europsku sezonu nastaviti u Europskoj ligi.