Rukometaši Izviđača u svojoj trećoj utakmici na memorijalnom rukometnom turniru „Edhem Edo Sirćo“ savladali su momčad dobojske sloge, rezultatom 33:26 i revanširali im se za poraz na otvaranju 52. Međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona „Doboj 2021“. Ovom pobjedom „Skauti“ su osvojili ovaj memorijalni turnir posvećen prerano preminulom rukometašu Edhemu Edi Sirći.

Kao i sinoćnjoj utakmici protiv visočke Bosne „Skauti“ su loše odigrali prvih 30 minuta igre. Međutim, drugo poluvrijeme odigrali su sjajno i uvjerljivo ga dobili. Kao i protiv Bosne i danas je do izražaja došao momčadski duh, gotovo svi su preuzeli svoj dio tereta i odlično ga odradili.

Najviše pogodaka postigao je Milan Vukšić pet, po četiri puta uspješni su bili Domagoj AlilovićMiloš Kos i Amir Muhović.

Kod Sloge Nikola Knežević postigao je sedam pogodaka, a po pet Danilo Ristić i Vladan Đurđević.

Po završetku turnira, najboljima su uručena i priznanja za postignute rezultate.

Predsjednik RK Bosna Adnan Delić uručio je pehare najboljim pojedincima.

Za najboljeg vratara proglašen je Irhad Alihodžić (Bosna Visoko), a za najboljeg strijelca Muhamed Toromanović (Bosna Sarajevo). Najbolji igrač na turniru je Miloš Kos.

Delić je predstavniku Sloge uručio pehar za treće mjesto, a Amila Koso, direktorica JU Centar za kulturu, sport i informiranje, uručila je pehar kapetanu sarajevske Bosne Muhamedu Toromanoviću za osvojeno drugo mjesto.

Pehare za prvo mjesto na turniru Milanu Vukšiću, kapetanu „Skauta“, uručili su gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i to pehar u trajnom vlasništvu, te Harun Sirćo, sin preminulog Edhema, uručio je posebno dizajnirani prelazni pehar.