Za razliku od Velimira Šandora i stolnotenisačica Anđele Mužinić i Helene Dretar Karić, koji su morali čekati 24 sata na svoje paraolimpijske medalje, Ivan Katanušić je svoju dobio na svečanoj ceremoniji ubrzo nakon natjecanja.

Hrvatski paraatletičar je osvojio drugo mjesto u bacanju diska u kategoriji F64 atletičara s potkoljeničnom amputacijom ostvarivši najveći uspjeh u karijeri.

Natjecanje je održano na rubu regularnosti, po jakoj kiši koja je neumorno padala tijekom cijele večeri. U takvim, gotovo nemogućim uvjetima 30-godišnji Imoćanin, član zagrebačkog AKOSI Uriha, je osvojio srebro s rezultatom 55.06 metara.

Zlatno je pripalo Amerikancu Jeremyju Campbellu s daljinom 60.22, dok je broncu osvojio Britanac Dan Greaves sa 53.56.

– Stavio sam medalju oko vrata i spavat ću s njom jedno tri mjeseca. Više ne grlim ženu, samo medalju, kazao je sa smiješkom Ivan.

– Želio bih je posvetiti svojoj curi, obitelji i treneru koji su stvarno bili uz mene. Moj sportski put je bio jako težak, pun ozljeda, uspona i padova, dodao je.

U njegovom Imotskom sigurno se već počela pripremati proslava.

– Ne fešta, već fešte. Krećemo s proslavom već i u selu, dodao je srebrni paraolimpijac.