Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija do 20 godina nije se uspjela plasirati u polufinale Svjetskog prvenstva u Pragu. U četvrtfinalu su naši vaterpolisti izgubili od vršnjaka iz Srbije 10:12 (1:3, 5:2, 2:3, 2:3).

Pobjednik je odlučen početkom posljednje četvrtine u kojoj je u početnim minutama suparnik poveo 12:8 i tu su prednost uspjeli održati do dvije i pol minute prije kraja, a u konačnici i sačuvati za konačnu pobjedu.

Uspjeha nas je sigurno koštala i loša realizacija igrača više, 5-16 nasuprot srpskih 7-12, kao i čak 15 obrana srpskog vratara, dok je Roko Pavić uhvatio samo pet lopti.

Trostruki strijelac za Hrvatsku bio je Marin Tomasović, dok su po dva gola postigli Noa Burburan Roko Akrap. Srbiju je s četiri pogotka predvodio Vasilije Martinović.