Nogometaši Dinama briljirali su na gostovanju u Belgiji i u susretu drugog kola Europske lige deklasirali su Genk s 3:0, osvojivši prve bodove u skupini H! Domaćine je načeo Luka Ivanušec (10′), a samouvjereno izvedenim penalima dovršio Bruno Petković (45+3′ – 11m, 67′ – 11m).

Nakon što je natjecanje u skupini otvorio domaćim porazom od West Hama (0-2), Dinamo je u drugom kolu pružio sjajnu predstavu ostvarivši uvjerljivu pobjedu protiv Genka koji je u prvoj utakmici srušio Rapid u Beču sa 1:0.

“Modri” su sjajno ušli u susret i poveli su već u 10 minuti golom Luke Ivanušeca. Bila je to brza kontra hrvatskog prvaka. Ademi je iznio loptu uposlivši Čopa koji je produžio do Oršića, a ovaj vratio Ivanušecu, koji je iz blizine zabio za vodstvo.

Nakon primljenog gola, Genk je pritisnuo Modre, domaćin je prijetio sa svih strana no Dinamo je izdržao i u  36. minuti bio na korak i do drugog gola, ali Oršić je pogodio vratnicu. Tri minute kasnije uzvratio je dalekometnom prijetnjom Heynen, no i on je pogodio okvir gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Toma je u kaznenom prostoru udario Čopa, finski sudac je provjerio snimku sporne situacije i pokazao na bijelu točku. Bruno Petković je izveo velemajstorski kazneni udarac, izludivši domaćeg golmana, za velikih 2:0 nakon prvog poluvremena.

Genk je na otvaranju drugog dijela pojačao pritisak, no Dinamo je prelomio utakmicu u 67. minuti. Vratar Vandevoordt je promašio jednu loptu, nakon čega je Munoz povukao Oršića u gol prilici skrivivši kazneni udarac, a pritom je dobio i crveni karton. Petković je sigurno realizirao jedanaesterac za 3:0.

Tri gola prednosti i igrač više 20 minuta prije kraja bili su nedostižni i Dinamo je do kraja rutinski odradio posao osvojivši važna tri gostujuća boda.

U drugom susretu iz skupine West Ham je u Londonu pobijedio Rapid sa 2:0, a golove su zabili Declan Rice u 29. minuti i Mohamed Said Benrahma u petoj minuti nadoknade. Rice je zabio i Dinamu u prvom susretu u Zagrebu u pobjedi “čekićara” 2-0.

Na ljestvici vodi West Ham sa šest bodova, Dinamo i Genk imaju po tri boda, dok je na začelju Rapid koji je izgubio obje utakmice.

U trećem kolu koje je na rasporedu 21. listopada Dinamo gostuje u Beču kod Rapida, dok će West Ham ugostiti Genk.

GENK – DINAMO 0-3

GENK. Luminus Arena. Sudac: Mattias Gestranius (Finska);

Strijelci: 0-1 Ivanušec (10), 0-2 Petković (45+3-11m), 0-3 Petković (67-11m)

Žuti kartoni: Heynen, Thorstvedt

Crveni kartoni: Munoz (66)

GENK: Vandevoordt – Munoz, Cuesta, Lucumi, Arteaga – Thorstvedt (od 64. Tresor), Toma (od 70. Preciado), Heynen – Ito, Onuachu (od 76. Ugbo), Paintsil (od 64. Bongonda)

DINAMO: Livaković – Lauritsen, Theophile, Franjić (od 70. Leovac) – Ristovski, Mišić, Ademi (od 64. Gojak), Oršić – Ivanušec (od 83. Baturina), Petković (od 83. Andrić) – Čop (od 70. Menalo)