Nogometaši Liverpoola pobijedili su Atletico Madrid u susretu 3. kola Lige prvaka na gostovanju u Madridu 3:2 (2:2).

Fantastičnu utakmicu u skupini B su odigrali Atletico i Liverpool u Madridu.

Nakon samo trinaest minuta igre Liverpool je imao dva gola prednosti (Salah Keita), ali Atletico je uistinu igrao nadahnuto i domaćinu se sve vratilo kroz dva pogotka sjajnog Griezmanna (20. i 34. minuta).

No, početkom drugog dijela Francuz je od junaka postao tragičar jer je dobio crveni karton nakon neopreznog starta prema Firminu kada ga je kopačkom udario po licu, a brojčanu prednost Liverpool je naplatio u završnici. U 78. minuti je Salah realizirao jedanaesterac za pobjedu Liverpoola koji se tako, barem djelomično, osvetio za prošlosezonsko ispadanje u osmini finala Lige prvaka. Sjajni egipatski napadač postao je danas prvi nogometaš Liverpoola u povijesti koji je zabio u devet uzastopnih utakmica.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko nije ulazio u igru za Atletico.

Liverpool ima svih devet bodova. Atletico je na četiri, kao i Porto koji je na Dragao stadionu svladao Milan 1-0. Gol odluke zabio je Diaz u 65. minuti te je talijanska momčad time ostala na nuli.

SKUPINA B
Atletico Madrid – Liverpool 2-3 (Griezmann 20, 34 / Salah 8, 78-11m, Keita 13)

KRAAAJ

83′ Ipak ništa od kaznenog udarca za Atletico!

82′ Sudac provjerava situaciju iz kaznenog prostora Liverpoola, hoće li biti kazneni udarac za Atletico?

78′ GOOOOL! Salah zabija za 3:2 iz kaznenog udarca

76′ Penal za Liverpool! Hermoso je srušio Jotu

73′ Atletico Madrid stoji čvrsto u obrani, u napadu traže prostor, no više nema opasnih situacija pred Alissonom kao u prvom dijelu

63′ Liverpool sve više napada i traži treći gol, Oblak zasad ne popušta

52′ Griezmann je dobio crveni karton! Neoprezno je u jednom duelu s podignutom nogom išao prema glavi Firmina i zasluženo je isključen

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme u Madridu, a na kraju Liverpool može biti i zadovoljan s 2:2 jer su domaćini imali još nekoliko prilika. Od ostalih utakmica zanimljivo je na dvoboju PSG i Leipziga (1:1), Real Madrid poveo je protiv Šahtara autogolom, dok Inter vodi protiv Šerifa. Ajax ima prednost od 2:0 protiv Borussije Dortmund

34′ GOOOL! Griezmann je izjednačio rezultat na 2:2 u Madridu! Joao Felix je sjajno prošao po sredini, poslužio Francuza koji ima odličan prvi dodir i neumoljiv je pred golom

27′ Odlična prilika za Griezmanna, no obranio je to vratar Liverpoola Alisson

20′ GOOOL! Evo i smanjenja prednosti Redsa, kakva utakmica u Madridu! Strijelac je Griezmann. Nakon povratne lopte s lijeve strane Koke je pucao, a Francuz je samo skrenuo loptu u mrežu

13′ Redsi dolaze i do drugog gola! Strijelac je Naby Keita. Nakon ubačaja Alexander-Arnolda, očistili su samo na trenutak braniči Atletica, lopta dolazi do Keite koji majstorski iz prve volejom savršeno pogađa za 2:0

8′ GOOOL! Liverpool vodi 1:0, a tko će drugi nego Mo Salah! Primio je loptu na desnoj strani, nanizao nekoliko igrača te pucao sa 16 metara, lopta je dodirnula nekoga od obrambenih igrača te prevarila Oblaka

1′ Počela je utakmica u Madridu!

SASTAVI:

Atletico: Oblak – Felipe, Kondogbia, Hermoso – Koke – Trippier, Lemar, De Paul, Carrasco – Felix, Griezmann

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Keita – Salah, Firmino, Mane