Izvršni direktor Milana Ivan Gazidis najavio je kako će neki igrači napustiti San Siro kao slobodni igrači jer se njihovi menadžeri ponašaju kao da se pandemija COVID-a nije dogodila.
– Odluke nikada nisu lake. U prošlosti se igrači nisu trudili napustiti klub kao slobodni igrači. Umjesto toga, danas klubovi djeluju odgovornije na financijskoj razini, dok se igrači i agenti ponašaju kao da se COVID nikada nije dogodio, rekao je Gazidis za talijanske medije.
#Gazidis' words to the press earlier 🗣️👇 https://t.co/QoTf4Kn1wp
— MilanReports (@MilanReportscom) October 26, 2021
– Neki igrači će morati otići kao slobodni igrači zbog novca koji traže. Mi ćemo nastaviti donositi odluke u najboljem interesu kluba, kako bi ostali konkurentni u vrhu Serie A i Europe, ali ne možemo zanemariti ekonomsku održivost, dodao je.
Milan su tijekom ljeta kao slobodni igrači napustili vratar Gianluigi Donnarumma i Hakan Calhanoglu koji su preselili u PSG i Inter.
Klub sada riskira sličan ishod s Franckom Kessiejem, čiji ugovor istječe u lipnju 2022., a San Siro bi bez odštete mogao napustiti i Alessio Romagnoli.
– Postavljamo temelje za naš ambiciozni projekt Milana u budućnosti, s jasnom i koherentnom strategijom, poručio je Gazidis novinarima.
Rossoneri su objavili svoju bilancu 2020./21. s konsolidiranim gubicima od 96.4 milijuna eura.
Izvor:hrt.hr