U pretposljednjem susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na domaćem parketu, u hrvatskom derbiju, pobijedio Cibonu 77-76.

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu te su vodili tijekom cijele prve četvrtine koja je završila uz prednost Cibone 25-19. No, Split je sve okrenuo u drugoj dionici koju je dobio 24-13 te je na odmor otišao s tri koša prednosti.

Splićani su dodatno povećali prednost u nastavku dvoboja, a u zadnjoj četvrtini dugo su vremena držali Cibonu na odstojanju od deset ili više poena razlike. No, malo po malo gosti su se približavali kako se ulazilo u sami finiš susreta.

Kod 76-73 za Split gosti su imali dva napada, ali ni jednom ništa nisu napravili. Trinaest sekundi prije kraja jedno slobodno bacanje pogodio je Perković za vodstvo Splita 77:73. Do kraja dvoboja Cibona je u zadnjoj sekundi uspjela tricom Mustapića samo ublažiti poraz.

Darko Bajo je odigrao odličnu utakmicu za Split te je ubacio 26 poena uz devet skokova. Žganec je dodao 14 poena (sedam skokova), a toliko je zabio i Perković. Kod Cibone su najbolji bili Amar Gegić (18 poena, sedam skokova i šest asistencija) i Roko Prkačin (10 poena, osam skokova i pet dodavanja).

Split je ostvario prvu pobjedu u sezoni te se izjednačio sa Zadrom (omjer 1-5), dok je Cibona trenutačno na 3-3, odnosno, vezala je tri poraza u nizu.

Zadnji susret ovog kola u ponedjeljak će odigrati Crvena zvezda i Mega.